alpenverein, oeav, Venter Runde trek

Tipy na horské treky

Společně se zakladatelem firmy HIGH POINT Zikmundem Schwarzkopfem (Sígou), jsme po Vás vybrali jedny z nejkrásnějších treků jak v Alpách, tak i v Nepálu. Najdete zde vícedenní trasy s individuální obtížností.

Kompletní videoreportáž a plán cesty naleznete přímo u každé trasy.

 alpenverein, oeav, trek, peter habeler route, průvodce

Peter Habeler Route

Peter Habeler Route je 7 denní trek, který prochází západní částí Zillertálských Alp včetně vrcholu Olperer (3 476 m), který je nejvyšším vrcholem této oblasti. Trasa měří celkem 63 km a překonává výškový rozdíl 4 100 metrů. Některé etapy trasy jsou krátké a je možné je spojit, čímž si trek o pár dní zkrátíte anebo můžete ve volném čase prozkoumat okolí jednotlivých cílů. Ubytování na jednotlivých chatách je dobré si zamluvit předem. Trek není nijak náročný, a proto není nutné si balit tolik věcí – pohodlně se vlezeme do 7 kg.

Průvodce trasy od Hight Point.

 alpenverein, oeav, trek, venter runde, průvodce

Venter Runde

Venter Runde je jedním z treků v oblasti Ötztalských Alp, které zčásti leží v Rakousku a zčásti v Itálii. Oblast pokrývá velké množství ledovců. Trasa může trvat 4-6 dní. Trek začíná i končí v lyžařském středisku Vent ve výšce 1 890 metrů nad mořem. Téměř celá trasa se nachází ve výškách okolo 2500 m nad mořem. Nejvyššími body treku jsou vrchol Saykogel (3 355 m) a sedlo Oberes Guslarjöch (3345 m), součástí trasy je i přechod ledovce Kesselwand.

V roce 1991 tyto hory proslavil nález mumie pod vrcholem hory Similaun (3 606 m). Ötzi, jak se mumii přezdívá, byl zakonzervován v ledu více jak 5000 let.

Průvodce trasy od Hight Point.

alpenverein, oeav, trek, gran paradiso, průvodce

Trek Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso se rozkládá v oblasti Grajských Alp jižně od údolí Aosta. Ze severu jej lemuje masiv Walliských Alp. Nejvyšší horou parku je Gran Paradiso (4 091 m). Trek protíná čtyři údolí, do nichž se přechází vysoko položenými sedly. Bonusem může být zdolání vrcholu Gran Paradiso, kterému se však dá vyhnout. Svěže zelená údolí krášlí jezera a výhledy na ledovci pokryté vrcholy. Nocovat budete na chatách, které samozřejmě poskytují i občerstvení na doplnění sil. Nikdy zde nebudete sami, neboť na kamzíky a kozorožce narazíte na každém rohu.

Průvodce trasy od Hight Point.

 alpenverein, oeav, trek, horni mustang, průvodce

Horní Mustang

Vydejte se na třináctidenní trek Horním Mustangem, který se nachází v Himalájích při hranicích s Tibetem. Vyprahlá trasa z Tibetu do Indie dříve sloužila karavanám se solí, která se těžila v solných jezerech na Tibetské náhorní plošině. Proto zde dříve existovala menší království, která nakonec byla sjednocena. Obyvatelé Mustangu jsou etničtí Tibeťané vyznávající buddhismus. Svoji zemi nazývají Lo. Trek začíná v nejhlubším údolím světa mezi osmitisícovkami Annapurnou a Dhaulágirí a 5 dní se jde údolím podél řeky Kali Gandaki až do hlavního města Lo Manthangu.

Průvodce trasy od Hight Point.

alpenverein, oeav, trek, langtang, Gosainkund, Helambu, průvodce

Trek Langtang - Gosainkund - Helambu

Za tímto trekem je třeba se vypravit do Nepálu. Na trase je množství chat a lodžií, takže stan s sebou vůbec tahat nemusíte. Zároveň se zde dobře najíte. Rozhodně si s sebou nezapomeňte powerbanku a baterky do čelovky, jelikož elektřina zde není vždy dostupná. Díky dobré infrastruktuře však trek není nijak náročný. Trasa vás zavede i do vysokých nadmořských výšek – posvátná jezera Gosainkunda se nachází v údolích 4 380 m.

Průvodce trasy od Hight Point.

pro vaše cesty za dobrodružstvím
 alpenverein, oeav, highpoint, logo
Highpoint

Jsme výrobce outdoor oblečení. Jsme česká firma. Jsme milovníci hor. Jsme tady proto, aby tys mohl být venku a užil si to naplno. 

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...

Jak jsme prošli nový Ortler High Mountain Trail

08. 06. 2022
Okruh národním parkem Stelvio v Jižním Tyrolsku je jednou z nejnáročnějších vysokohorských tras v ...

Bezpečná horská turistika

07. 06. 2022
Jednoduchá pravidla bezpečné horské turistiky v novém videoseriálu Alpenvereinu.
Nahoru