Alpenverein OEAV.CZ Bernina express

Trvale udržitelné cestovatelské zážitky s Rhétskou dráhou

Vyjeďte za jedinečnými scenériemi po tratích Albula a Bernina světoznámým Bernina Expressem. Užijte si jízdu z nejstaršího švýcarského města Chur krajinou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO kolem ledovců až k palmám. Rhétská dráha nabízí mnoho zážitků. Vlaky, poháněné ze 100 % vodní energií z Graubündenu, jsou zárukou trvale udržitelného zážitku.

Bernina Express – Od ledovců k palmám

Vzhůru k třpytivým ledovcům a zase zpět dolů k palmám – jízda Bernina Expressem je jedinečným zážitkem. Parádní vlak Rhétské dráhy spojuje sever s jihem: jako červená nit se proplétá třemi jazykovými oblastmi Graubündenu až do Itálie a přímo zprostředkovává jedinečné setkání přírody a kultury v krajině Albula/Bernina – včetně světového dědictví UNESCO. 

55 tunelů, 196 mostů a stoupání až 70 promile zvládne panoramatický vlak s lehkostí, a navíc bez ozubení (!). Romantická údolí, rozlehlé světy ledovců i nádech italského La dolce vita – to vše zahrnuje tato rozmanitá cesta extra třídou. 

www.berninaexpress.ch 

Alpenverein OEAV.CZ Bernina express

Zažijte dědictví UNESCO – ve světě zážitků Landwasserwelt

V nové oblasti „Landwasserwelt“ mohou návštěvníci obdivovat a poznávat přírodu v okolí památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO nejen vlakem, ale také pěšky. Dominantou je impozantní Landwasserský viadukt. 

Jde o mistrovské technické dílo a fascinující atrakci. 65 metrů vysoký a 142 metrů dlouhý železniční most je největší a zároveň nejpozoruhodnější stavbou na trati Albula a Bernina, která je od roku 2008 součástí světového dědictví UNESCO RhB jako jediná ze tří železničních tratí na světě.

Během léta můžete objevovat svět Landwasseru v historickém vlaku z 20. let minulého století. Za necelých 40 minut projedete romantickou Zügenskou soutěskou přes slavný Wiesnerův viadukt až do Filisuru. 

Z malebné vesničky se zdobenými engadinskými domky, dojdete za půl hodiny na vyhlídkovou plošinu, odkud se otevírá jedinečný výhled na slavný most. Kdo chce obdivovat historii železnice „na vlastní kůži“, může se svézt z Filisuru silničním vláčkem „Landwasser Express“ přímo k úpatí pilířů viaduktu a obdivovat více než 100 let starou stavbu z bezprostřední blízkosti.  Ještě hlubší vhled do časů úspěšných průkopníků železnice nabízí železniční muzeum Albula v Bergünu. Fanoušci železnic či rodiny s dětmi se zde seznámí s historií graubüdenských železnic, a dokonce si mohou sami projet trať Albula na simulátoru. 

www.rhb.ch/nostalgie

Alpenverein OEAV.CZ Bernina express

100 % vodní energie, 100 % udržitelná

Rhétská dráha se aktivně angažuje v ekologické dopravě. Všechny její elektricky poháněné osobní vlaky jezdí od rou 2013 na energii vyráběnou výhradně ve vodních elektrárnách v Graubündenu. Elektřina pro všechny objekty RhB pochází rovněž výhradně z vodních zdrojů. Rhétská dráha tak podporuje nejen udržitelnou, ale i regionální výrobu energie. 
Každý, kdo cestuje Rhétskou dráhou, pomáhá chránit přírodu a kulturu kantonu Graubünden. Jízda Bernina Expressem je tedy nejen jedinečným zážitkem, ale také udržitelným cestováním.

Objevujte krajiny Albula a Bernina
Alpenverein Bernina Express
Bernina Express

Jízdu vlakem Bernina Express 
si můžete zarezervovat na: 
www.berninaexpress.ch 
nebo u „Railservice“ Rhétské 
dráhy: railservice@rhb.ch 
Tel: +41 (0)81 288 65 65

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak na bezpečný bouldering?

23. 09. 2022
Jak na lezení bez lana? Přinášíme několik doporučení pro bezpečný bouldering.

Taktická alpská medicína

16. 09. 2022
Jednoduchá pravidla první pomoci v horách v novém videoseriálu Alpenvereinu.

V zimě okolo Annapurny

31. 08. 2022
Annapurna Circuit je jedním z nejpopulárnějších treků na světě. Trasou každočně projdou stovky...
Nahoru