Alpenverein OEAV.CZ Wildenaursteig Klettersteg

Wildenaursteig Klettersteg D

Seriál: Na ferraty se Sígou

Tato zajištěná cesta je atypická tím, že není vybavena jistícím lanem. Je však vybavena velkým množstvím kramlí. Během výstupu se cvakáte a postupujete z jedné kramle na druhou a jste tak neustále jištěni. Způsob jištění si jistě rychle osvojíte. Uznávám však, že i přesto může být absence jistícího lana pro někoho zásadní problém, a to zvláště tam, kde jsou kramle dále o sebe. Těchto míst je cestou několik. 
Wildenaursteig Klettersteig je pěkná zajištěná cesta, zpestřená v její druhé polovině průlezem dosti dlouhým a v závěru úzkým otvorem ve skále. Mohutnější lezci asi budou nuceni sundat batoh. Ferrata je oklasifikována za D, ale myslíme si , že až tak obtížná není. Důvodem nadhodnocení bude zřejmě neobvyklá technika jištění a absence jistícího lana. Po celé délce cesty však používáme k postupu kramle vyjma asi dvou krátkých míst.
Klettersteig se nachází v pohoří Gutensteiner Alpen v oblasti Hohe Wand přibližně 50 km jihozápadně od Vídně. Hohe Wand je rozlehlá stolová hora se statutem přírodního parku. Nejvyšším bodem této náhorní plošiny je Plackles 1132m n.m. Tato náhorní plošina spadá na svém obvodu, zejména na jihu a jihozápadě kolmými stěnami, které jsou tvořeny vápencem. Oblast je atraktivním turistickým a lezeckým místem.
 

Alpenverein OEAV.CZ Wildenaursteig Klettersteg

Nástup:

Z parkoviště, které se nachází při penzionu a restauraci Seiser Toni pod stěnami Hohe Wandu se dejte po široké cestě mezi domy východním směrem. Asi po 450 m se dejte cestou doleva vzhůru lesem směrem k úpatí stěn. Při úpatí stěn pokračujte podél modrého a červeného značení. Cestou minete nástup do Gebirgsvereins Klettersteig. Odtud je další postup již jen po značení červeném. GPS parkoviště – 47.8061N, 16.0084E – Seiser Toni

Popis výstupu:

Do stěny nastoupíte za B/C, výše pak pokračujete za C až k chodeckému úseku za A. Tento úsek je jako jediný vybavený lanem.  Za choďákem pokračujeme stále po kramlích zprvu za B poději za B/C. V tomto úseku je třeba překonat jedno krátké místo po skále za 1+.  Následují úseky po kramlích zprvu za C, později za D, a C/D až ke vchodu do skalního otvoru. Celý průlez skalního otvoru je také za C/D. Po výlezu ze skalního otvoru pokračujeme za C s jedním místem za C/D až k výlezu na náhorní plošinu Hohe Wand.  

Sestup:

Za a účelem sestupu se po výlezu dejte doleva a jděte při hraně náhorní plošiny až k chatě Eicherthütte. Odtud podle směrovky Seiser Toni sestoupíte k parkovišti. Možná budete mít cestou i štěstí na kozorohy.
 

Alpenverein OEAV.CZ Wildenaursteig Klettersteg

Základní údaje:

  • Obtížnost – D
  • Převýšení – 140 m
  • Výstup – 1 h
  • Nástup – 40 min
  • Sestup – 1 h
  • GPS nástupu – 47.8093N, 16.0199E

Článek a video připravil zakladatel značky High Point Zikmund Schwarzkopf alias Síga pro web www.highpoint.cz - Vybavte se na ferraty s HIGH POINT.

pro vaše cesty za dobrodružstvím
 alpenverein, oeav, highpoint, logo
Highpoint

Jsme výrobce outdoorového oblečení. Jsme česká firma. Jsme milovníci hor. Jsme tady proto, aby tys mohl být venku a užil si to naplno.

Členové Alpeneverein OEAV.CZ nakupují v Highpointu levněji.
Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat