Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

CK Kudrna – nové zážitky ve složité době

Již více než rok žijeme se strašákem jménem Covid-19, který nám příliš neumožňuje svodně cestovat. V posledních pár týdnech se však celá situace, minimálně v Evropě, podstatně zlepšila a do mnoha evropských státu se dá cestovat téměř stejně jako před pandemií. A protože štěstí přeje připraveným, i my jsme nachystali v předstihu několik zajímavých cestovatelských novinek, která vám můžeme v této snad už postcovidové době můžeme nabídnout. 

Advertorial - text, foto: CK Kudrna

Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

Dolomity po stopách 1. světové války

Dolomity v oblasti městečka Cortina d´Ampezzo jsou navěky spojené s bojovou linií 1. světové války. Právě zde probíhaly těžké boje mezi italskou a rakousko-uherskou armádou. Bojovalo se téměř o každý vrchol, z kterého bylo vidět do tábora nepřítele, byla to zákopová válka plná přírodních katastrof.

Během našich cest se podíváme do míst, kterými prošly jednotky italských i rakouských vojáků. Budeme obdivovat horské scenérie i lidskou důmyslnost a zručnost při stavbě zákopů, tunelů a zajištěných cest. Nocovat budeme v kempu v Cortině ´Ampezzo a o energetické uspokojení našich těl se postará bohatá kudrnovská polopenze.

Detail zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

Po hřebenech Vysokých Taur

Vysoké Taury jsou poměrně rozsáhlá horská skupina a nachází se zde mnoho věhlasných vrcholů, ledovců a také známých letních i zimních turistických středisek. Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! Jedinečnou krásu drsných žulových štítů si lze vychutnat i z hřebenů, které nedosahují těch nejvyšších kót, nicméně vedou po atraktivních úbočích či přímo po ostrých hřebenech s dechberoucími výhledy. Jedná se o nádherný vysokohorský přechod hřebene, po celou dobu se budeme pohybovat nad 2.000 m.n. m!

Detail zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

Švédsko - King´s trail

I v Evropě ještě existují místa bez elektřiny, bez signálu. Místa, kde vás uchvátí energie čisté přírody a překrásné severské divočiny. Pojďte si užít ty obyčejné věci- teplo praskajícího ohně, koupel v průzračných jezerech, nekonečné dny, ale také pravou laponskou saunu, která vás krásně uvolní před dalším putováním... pojďte si užít radost z čistého bytí a skutečně prožívat každý přítomný okamžik. To je Královská cesta „King´s trail“.

Detail zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

Estonsko - po zemi i po moři

EXPEDICE ZA KRÁSAMI ESTONSKA PO SVÝCH I NA SEAKAJAKU

Estonsko, malá země na severu Evropy ukrytá společně s Litvou a Lotyšskem pod pojmem Pobaltí nám představí řadu svých běžným turistům skrytých pokladů. Vydáme se na ostrov Saaremaa, který byl až do roku 1992 uzavřenou vojenskou oblast nepřístupnou cizincům, ale i mnoha místním obyvatelům. Připravte se pouze v malé expediční skupince (6 - 13 účastníků) objevit hluboké lesy, tajemné sovětské základny i středověké hrady. Drsné estonské pobřeží pak prozkoumáme lehce netradičním způsobem, a to z paluby seakajaku. Atmosféra ostrova, liduprázdné pláže, divoké bažiny a chráněné oblasti, ve kterých se prohánějí losy, lišky i divočáci prohloubí váš zážitek z našeho jedinečného dobrodružství.

Detail zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ Kudrna

CK Kudrna

cestovka s duší

S Kudrnou si cestování užijí i ti nejvíce nároční. Uspokojíme všechny, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, via-ferratách, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech.

Novinky 2021

S Alpenvereinem cestujete levněji

Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV.CZ mohou uplatnit slevu 5% (max. 500 Kč) z ceny jakéhokoliv zájezdu CK Kudrna. 

Přehled všech výhod členství

 

 

 

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Aktuality

Výjimečně máme v pondělí zavřeno

30. 06. 2022
V pondělí 4. července 2022 má naše brněnská prodejna na Údolní 57 zavřeno. Stejně tak během...

Nové průvodce na cesty, mapy do hor a čtení o horách

27. 06. 2022
Aktualizovaná nabídka naší prodejny pro léto 2022.

Největší Výstava stanů v Evropě odstartovala

27. 06. 2022
Po loňském požáru opět 4camping.cz otevřel brány Výstavy stanů, která se letos symbolicky vrací ke...
Nahoru