Alpenverein OEAV.CZ Výhody členství

Výhody členství v Alpenvereinu

Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám. Ale nejen jim!

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami. Je však nutné děti přihlásit. 

Rakouský Alpenverein tvoří 197 sekcí. Pojištění a všeobecné výhody jsou pro všechny stejné. Jednotlivé sekce a jejich zastoupení mohou svým členům poskytovat i další benefity.

Alpenverein OEAV.CZ

Bonusy & slevy pro členy OEAV.CZ

Kancelář OEAV.CZ nabízí svým členům mnohem více

Pouze členové Alpenvereinu registrovaní u kanceláře OEAV.CZ mohou navíc využívat celou řadu výhod a slev u partnerů v České a Slovenské republice.

Alpenverein OEAV.CZ 2022

Paušální slevy

Tyto slevy platí celoročně po předložení členské karty Alpenverein OEAV.CZ na aktuální rok. Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace a přesné vymezení slev najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

Přehled prodejen

Jednorázové slevy

Opravdu mimořádné slevy vám poskytne celá řada našich partnerských prodejen a e-shopů po předložení jednorázových kupónů otištěných v sešitě bonusů a slev, který je přílohou členské kartičky Alpenvereinu. 
Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

Přehled prodejen

Alpenverein OEAV.CZ predplatne casopisu

Zvýhodněné předplatné časopisů

Současně s registrací Alpenvereinu (nebo i dodatečně) si můžete objednat za zvýhodněné předplatné časopisy
s horskou a outdoorovou tématikou.

Přehled časopisů

Alpenverein OEAV.CZ mapy

Mapy, knižní průvodci a doplňky s logem alpské protěže

Rozšířili jsme pro vás nabídku map a knižních průvodců. Nyní v naší prodejně zakoupíte kompletní edici map Alpenvereinu, turistické mapy pro Švýcarsko od Kompassu, Slovinsko a celé Rakousko z vydavatelství Freytag&Berndt. Mapy České republiky a Slovenska nabízíme jak v edici KČT, tak Shocart, a to včetně map cyklistických.

K dispozici automapy a autoatlasy pro vaše cesty po téměř celém světě i bohatý výběr knižních průvodců Freytag&Berndt, Rohter a Rough Guides.

V našem obchodě také pořídíte krásné a praktické dárky s logem alpské protěže./V našem obchodě také nabízíme vybavení a doplňky s logem alpské protěže - vložky do spacáku, sportovní ručníky, mikiny, trička, šátky či krásné šperky z kolekce Crystalp.

Členové registrovaní naší kanceláří OEAV.CZ samozřejmě nakupují levněji.

Nabídka obchodu

Alpenverein OEAV.CZ půjčovna

Vyzkoušet si – cepín, mačky, lezecké lano, ferratový set 

Stejně jako u mnoha sekcí v Rakousku i v naší půjčovně si můžete vypůjčit moderní horolezecké náčiní za výhodné ceny.

Outdoorová půjčovna v Brně 

Alpenverein OEAV.CZ ubytování

Ubytování se slevou

Postupně rozšiřujeme nabídku penzionů a chat v ČR, které nabízí výhodnější ceny členům Alpenvereinu registrovaných kanceláří OEAV.CZ

Přehled ubytovacích zařízení

Další slevy v Rakousku

Více než 70 penzionů a hotelů poskytuje slevy členům sekce Alpenverein-Edelweiss: www.alpenverein-edelweiss.at

Na centrálním webu www.alpenverein.at najdete mnoho dalších výhod a slev poskytovaných všem členům bez rozdílu příslušnosti k sekcím.

Na horských chatách se slevou 50 %

Členové Alpenvereinu mají nárok na slevu na ubytování ve všech chatách rakouského, německého i jihotyrolského Alpenvereinu ve výši obvykle 50 % (nejméně 10 €/noc).

Slevy na chatách

Klíč od winterraumu 

Námi registrovaní členové si mohou zdarma zapůjčit klíče od wintteraumů rakouských horských chat. 

Přehled našich kontaktních míst

 

Alpenverein OEAV.CZ pojištění

Dobré pojištění na cestách

Celosvětové pojištění při volnočasových aktivit Alpenvereinu kryje náklady na zásah záchranářů až do výše 25 000 €, náklady na dopravu zpět domů ze zahraničí bez omezení a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výše 10 000 € při úrazu nebo onemocnění.

A to ještě není všechno: U škody způsobené na zdraví nebo majetku jiných osob pomáhá evropské pojištění odpovědnosti a také v něm zahrnuté evropské pojištění právní ochrany, které vám pomůže domoci se svých práv. Tyto jedinečné pojišťovací služby jsou zahrnuty – pro každého člena – již v členském příspěvku.

Pojistné podmínky a další informace k pojištění členů Alpenvereinu

Cestování po horách

Jednou kolem rovníku: za více než 100 let bylo zřízeno 40 000 km stezek. Teprve ony umožnily přístup do hor a dodnes jsou udržovány a značeny dobrovolníky. Ale co by byly hory bez chat? Ty skýtají ochranu, teplo, měkkou postel a i něco na zub. Večer na chtě se může stát nezapomenutelným zážitkem. 
Tak na co čekáte? 425 chat Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na vaši návštěvu.

Členové mají ubytování na horských chatách levněji

Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €.
Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty.

Zvědavostí k poznání

Být členem Alpenvereinu znamená také mít přístup k jedinečnému „alpinistickému kompetenčnímu centru“. Akademie Alpenvereinu sdružuje veškeré výukové aktivity na celosvazové úrovni pod jednou střechou. Za účasti expertů z oblasti alpinistických sportů, pedagogiky či ochrany přírody jsou položeny základy pro jedinečné zážitky v přírodě. Naučit se, jak lézt, jak si užít lyžování, jak si postavit bivak nebo jak správně používat GPS – organizace Alpenverein Jugend nabízí bohatý program v každé oblasti a pro všechny věkové skupiny.

Napínavé školní akce a integrující workshopy zprostředkovávají nové úhly pohledu na přírodu i životní prostředí a stmelují skupinu. Ani osobní vzdělávání nepřijde u svazové akademie zkrátka. Po profesionálním vyučení na turistického průvodce nebo mládežnického vedoucího už zaručenému dobrodružství v horách nestojí nic v cestě. I pro jiné oblasti je tu široká paleta kvalifikačních kurzů.

Výuka se slevou

Členové mají 10 % slevu na všechny výukové nabídky Alpenverein Akademie – členství se tedy vyplatí už od prvního kurzu.
Oblíbené kurzy lezení na zajištěných cestách, kurzy chůze na sněžnicích, lavinové kurzy a další outdoorové aktivity organizuje i naše cestovní kancelář V-tour.

Informace na úrovni

Aktuální, objektivní a seriózní informace: četné publikace Alpenvereinu a jeho webové stránky se těší dobré pověsti jak mezi členy svazu, tak i mimo něj. Mapy Alpenvereinu jsou neocenitelnými a nenahraditelnými pomůckami při každém pořádném plánování jakékoliv cesty.

Dále nepřehlédněte

alpenvereinaktiv.com – interaktivní turistický portál
Meteorologická služba Alpenvereinu“ – na internetu nebo ve formě osobní konzultace s meteorology nebo horskými průvodci je tu jen pro členy.

Aktuality

Výjimečně máme v pondělí zavřeno

30. 06. 2022
V pondělí 4. července 2022 má naše brněnská prodejna na Údolní 57 zavřeno. Stejně tak během...

Nové průvodce na cesty, mapy do hor a čtení o horách

27. 06. 2022
Aktualizovaná nabídka naší prodejny pro léto 2022.

Největší Výstava stanů v Evropě odstartovala

27. 06. 2022
Po loňském požáru opět 4camping.cz otevřel brány Výstavy stanů, která se letos symbolicky vrací ke...

Články

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...

Jak jsme prošli nový Ortler High Mountain Trail

08. 06. 2022
Okruh národním parkem Stelvio v Jižním Tyrolsku je jednou z nejnáročnějších vysokohorských tras v ...

Bezpečná horská turistika

07. 06. 2022
Jednoduchá pravidla bezpečné horské turistiky v novém videoseriálu Alpenvereinu.
Nahoru