Výhody členství

Výhody členství v Alpenvereinu

Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám. Ale nejen jim!

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami. Je však nutné děti přihlásit. 

Kancelář OEAV.CZ nabízí svým členům mnohem více

  • Členství/pojištění vyřizujeme na počkání
  • Provizorní průkaz obdržíte IHNED
  • Díky slevám můžete Alpenverein zdarma
Alpenverein OEAV.CZ pojištění

Dobré pojištění na cestách

Celosvětové pojištění při volnočasových aktivit Alpenvereinu kryje náklady na zásah záchranářů až do výše 25 000 €, náklady na dopravu zpět domů ze zahraničí bez omezení a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výše 10 000 € při úrazu nebo onemocnění.

A to ještě není všechno: U škody způsobené na zdraví nebo majetku jiných osob pomáhá evropské pojištění odpovědnosti a také v něm zahrnuté evropské pojištění právní ochrany, které vám pomůže domoci se svých práv. Tyto jedinečné pojišťovací služby jsou zahrnuty – pro každého člena – již v členském příspěvku.

Pojistné podmínky a další informace k pojištění členů Alpenvereinu

Alpenverein OEAV.CZ slevy

Kdo šetří, má za tři

Členové mají ubytování na horských chatách levněji

Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €.
Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty. Slevy existují i u více než 70 soukromých chat a ubytoven.

Rodinná nabídka

Partneři členů platí nižší členský poplatek a – na což jsme obzvlášť pyšní – pro jejich nahlášené děti je členství dokonce zcela zdarma!

Výhodné nakupování

Mapy, oblečení, výbava. V nabíce kanceláře Alpenverein OEAV.CZ najdete celou řadu užitečného zboží a zvýhodněné ceny pro členy.

Unikántní výhodou pro členy Alpenvereinu registrované kanceláří OEAV.CZ jsou výrazné jednorázové a paušální slevy na nákupy u desítek partnerů v České republice a na Slovensku.
Roční poplatek za členství v Alpenvereinu se vám může vrátit jediným nákupem!

Vyzkoušet si – cepín, mačky, lezecké lano, ferratový set 

Stejně jako u mnoha sekcí v Rakousku i v naší půjčovně si můžete vypůjčit moderní horolezecké náčiní za výhodné ceny - viz. outdoorová půjčovna OEAV.CZ v Brně.

Zvýhodněné předplatné časopisů

Vedle ostatních výhod si při registraci členství/pojištění Alpenverein u naší kanceláře OEAV.CZ můžete také objednat časopisy s horskou a outdoorovou tématikou za zvýhodněných podmínek exkluzivně pro naše členy.

Výuka se slevou

Členové mají 10 % slevu na všechny výukové nabídky Alpenverein Akademie – členství se tedy vyplatí už od prvního kurzu.
Oblíbené kurzy lezení na zajištěných cestách, kurzy chůze na sněžnicích, lavinové kurzy a další outdoorové aktivity organizuje i brněnská cestovní kancelář V-tour.

 

 

Cestování po horách

Jednou kolem rovníku: za více než 100 let bylo zřízeno 40 000 km stezek. Teprve ony umožnily přístup do hor a dodnes jsou udržovány a značeny dobrovolníky. Ale co by byly hory bez chat? Ty skýtají ochranu, teplo, měkkou postel a i něco na zub. Večer na chtě se může stát nezapomenutelným zážitkem. 
Tak na co čekáte? 425 chat Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na vaši návštěvu.

Zvědavostí k poznání

Být členem Alpenvereinu znamená také mít přístup k jedinečnému „alpinistickému kompetenčnímu centru“. Akademie Alpenvereinu sdružuje veškeré výukové aktivity na celosvazové úrovni pod jednou střechou. Za účasti expertů z oblasti alpinistických sportů, pedagogiky či ochrany přírody jsou položeny základy pro jedinečné zážitky v přírodě. Naučit se, jak lézt, jak si užít lyžování, jak si postavit bivak nebo jak správně používat GPS – organizace Alpenverein Jugend nabízí bohatý program v každé oblasti a pro všechny věkové skupiny.

Napínavé školní akce a integrující workshopy zprostředkovávají nové úhly pohledu na přírodu i životní prostředí a stmelují skupinu. Ani osobní vzdělávání nepřijde u svazové akademie zkrátka. Po profesionálním vyučení na turistického průvodce nebo mládežnického vedoucího už zaručenému dobrodružství v horách nestojí nic v cestě. I pro jiné oblasti je tu široká paleta kvalifikačních kurzů.

Nuda nehrozí

Zábava s kamarády: Jízda na snowbordu v backcountry, sportovní lezení, stavění iglú nebo nocování v bivaku přinášejí zábavnou změnu. Děti si v Alpenvereinu užijí spoustu dobrodružství a poznají nové kamarády. Příležitost k tomu nabízejí kempy či ekologické brigády. To pravé dobrodružství pro mládež nabízí Prázdninová louka a jiná mládežnická stanoviště.

Mrkni se: Přes 1 000 mládežnických skupin v jednotlivých sekcích v celém Rakousku čeká na tebe!

Příroda potřebuje pomoc

Aby příroda nezakrněla: Coby „advokát Alp“ se Alpenverein aktivně angažuje v ochraně přírody a životního prostředí. Cílem je vyvážený poměr mezi zachováním a užíváním. Národní parky mají v Alpském svazu spolehlivého partnera, který se podílí i na plánování a spoluutváření chráněných oblastí. Chaty obzvláště dbají na ekologické získávání energie a pitné vody. Avšak i v oblasti odvádění odpadních vod a likvidace odpadů se Alpenverein čile angažuje.

Informace na úrovni

Aktuální, objektivní a seriózní informace: četné publikace Alpenvereinu a jeho webové stránky se těší dobré pověsti jak mezi členy svazu, tak i mimo něj. Mapy Alpenvereinu jsou neocenitelnými a nenahraditelnými pomůckami při každém pořádném plánování jakékoliv cesty.

Dále nepřehlédněte

alpenvereinaktiv.com – interaktivní turistický portál
Meteorologická služba Alpenvereinu“ – na internetu nebo ve formě osobní konzultace s meteorology nebo horskými průvodci je tu jen pro členy.

Aktuality

Alpenverein do konce roku zdarma

05. 11. 2019
Registrujte se již nyní na rok 2020 a po zbytek letošního roku můžete využívat všechny členské...

Do Brna přijde zima už tento týden v rámci Snow film festu

04. 11. 2019
Ač je sníh ještě daleko a řidiče trápí pouze nutné přezutí na zimní pneumatiky, stovky lidí se již...

V. ročník AUTOCONT Skialp Koruna Beskyd je připraven

04. 11. 2019
50 registrovaných účastníků pro všechny tři závody měli pořadatelé seriálu AUTOCONT Skialp Koruna...
Nahoru