Alpenverein OEAV.CZ Výhody členství

Výhody členství v Alpenvereinu

Členství v Alpenvereinu přináší řadu výhod zejména rodinám. Ale nejen jim!

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami. Je však nutné děti přihlásit. 

Rakouský Alpenverein tvoří 197 sekcí. Pojištění a všeobecné výhody jsou pro všechny stejné. Jednotlivé sekce a jejich zastoupení mohou svým členům poskytovat i další benefity.

  Kancelář OEAV.CZ nabízí svým členům mnohem více

  Alpenverein OEAV.CZ

  Bonusy & slevy pro členy OEAV.CZ

  Pouze členové Alpenvereinu registrovaní u kanceláře OEAV.CZ mohou navíc využívat celou řadu výhod a slev u partnerů v České a Slovenské republice.

  Alpenverein OEAV.CZ

  Paušální slevy

  Tyto slevy platí celoročně po předložení členské karty Alpenverein OEAV.CZ na rok 2020. Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace a přesné vymezení slev najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

  Přehled prodejen

  Jednorázové slevy

  Opravdu mimořádné slevy vám poskytne celá řada našich partnerských prodejen a e-shopů po předložení jednorázových kupónů otištěných v sešitě bonusů a slev, který je přílohou členské kartičky Alpenvereinu. 
  Poskytovatelé slev si vyhrazují právo změnit podmínky slev i v průběhu roku. Aktuální informace najdete na našem webu anebo se informujte přímo na jednotlivých provozovnách.

  Přehled prodejen

  Alpenverein OEAV.CZ predplatne casopisu

  Zvýhodněné předplatné časopisů

  Současně s registrací Alpenvereinu (nebo i dodatečně) si můžete objednat za zvýhodněné předplatné časopisy
  s horskou a outdoorovou tématikou.

  Přehled časopisů

  Alpenverein OEAV.CZ mapy

  Mapy, knižní průvodci a doplňky s logem alpské protěže

  Rozšířili jsme pro vás nabídku map a knižních průvodců. Nyní v naší prodejně zakoupíte kompletní edici map Alpenvereinu, turistické mapy pro Švýcarsko od Kompassu, Slovinsko a celé Rakousko z vydavatelství Freytag&Bernd. Mapy České republiky a Slovenska nabízíme jak v edici KČT, tak Shocart, a to vč.map cyklistických.

  Nově jsou k dispozici automapy a autoatlasy pro vaše cesty po téměř celém světě i bohatý výběr knižních průvodců Freytag&Berndt, Rohter a Rough Guides.

  V našem obchodě také pořídíte krásné a praktické dárky s logem alpské protěže./V našem obchodě také nabízíme
  vybavení a doplňky s logem alpské protěže - vložky do spacáku, sportovní ručníky, mikiny, trička, šátky či krásné
  šperky z kolekce Crystalp.

  Členové registrovaní naší kanceláří OEAV.CZ samozřejmě nakupují levněji.

  Nabídka obchodu

  Alpenverein OEAV.CZ půjčovna

  Vyzkoušet si – cepín, mačky, lezecké lano, ferratový set 

  Stejně jako u mnoha sekcí v Rakousku i v naší půjčovně si můžete vypůjčit moderní horolezecké náčiní za výhodné ceny.

  Outdoorová půjčovna v Brně 

  Alpenverein OEAV.CZ ubytování

  Ubytování se slevou

  Postupně rozšiřujeme nabídku penzionů a chat v ČR, které nabízí výhodnější ceny členům Alpenvereinu registrovaných kanceláří OEAV.CZ

  Přehled ubytovacích zařízení

  Další slevy v Rakousku

  Více než 70 penzionů a hotelů poskytuje slevy členům sekce Alpenverein-Edelweiss: www.alpenverein-edelweiss.at

  Na centrálním webu www.alpenverein.at najdete mnoho dalších výhod a slev poskytovaných všem členům bez rozdílu příslušnosti k sekcím.

  Na horských chatách se slevou 50 %

  Členové Alpenvereinu mají nárok na slevu na ubytování ve všech chatách rakouského, německého i jihotyrolského Alpenvereinu ve výši obvykle 50 % (nejméně 10 €/noc).

  Slevy na chatách

  Klíč od winterraumu 

  Námi registrovaní členové si mohou zdarma zapůjčit klíče od wintteraumů rakouských horských chat. 

  Přehled našich kontaktních míst

   

  Alpenverein OEAV.CZ pojištění

  Dobré pojištění na cestách

  Celosvětové pojištění při volnočasových aktivit Alpenvereinu kryje náklady na zásah záchranářů až do výše 25 000 €, náklady na dopravu zpět domů ze zahraničí bez omezení a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výše 10 000 € při úrazu nebo onemocnění.

  A to ještě není všechno: U škody způsobené na zdraví nebo majetku jiných osob pomáhá evropské pojištění odpovědnosti a také v něm zahrnuté evropské pojištění právní ochrany, které vám pomůže domoci se svých práv. Tyto jedinečné pojišťovací služby jsou zahrnuty – pro každého člena – již v členském příspěvku.

  Pojistné podmínky a další informace k pojištění členů Alpenvereinu

  Cestování po horách

  Jednou kolem rovníku: za více než 100 let bylo zřízeno 40 000 km stezek. Teprve ony umožnily přístup do hor a dodnes jsou udržovány a značeny dobrovolníky. Ale co by byly hory bez chat? Ty skýtají ochranu, teplo, měkkou postel a i něco na zub. Večer na chtě se může stát nezapomenutelným zážitkem. 
  Tak na co čekáte? 425 chat Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na vaši návštěvu.

  Členové mají ubytování na horských chatách levněji

  Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €.
  Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty.

  Zvědavostí k poznání

  Být členem Alpenvereinu znamená také mít přístup k jedinečnému „alpinistickému kompetenčnímu centru“. Akademie Alpenvereinu sdružuje veškeré výukové aktivity na celosvazové úrovni pod jednou střechou. Za účasti expertů z oblasti alpinistických sportů, pedagogiky či ochrany přírody jsou položeny základy pro jedinečné zážitky v přírodě. Naučit se, jak lézt, jak si užít lyžování, jak si postavit bivak nebo jak správně používat GPS – organizace Alpenverein Jugend nabízí bohatý program v každé oblasti a pro všechny věkové skupiny.

  Napínavé školní akce a integrující workshopy zprostředkovávají nové úhly pohledu na přírodu i životní prostředí a stmelují skupinu. Ani osobní vzdělávání nepřijde u svazové akademie zkrátka. Po profesionálním vyučení na turistického průvodce nebo mládežnického vedoucího už zaručenému dobrodružství v horách nestojí nic v cestě. I pro jiné oblasti je tu široká paleta kvalifikačních kurzů.

  Výuka se slevou

  Členové mají 10 % slevu na všechny výukové nabídky Alpenverein Akademie – členství se tedy vyplatí už od prvního kurzu.
  Oblíbené kurzy lezení na zajištěných cestách, kurzy chůze na sněžnicích, lavinové kurzy a další outdoorové aktivity organizuje i naše cestovní kancelář V-tour.

  Informace na úrovni

  Aktuální, objektivní a seriózní informace: četné publikace Alpenvereinu a jeho webové stránky se těší dobré pověsti jak mezi členy svazu, tak i mimo něj. Mapy Alpenvereinu jsou neocenitelnými a nenahraditelnými pomůckami při každém pořádném plánování jakékoliv cesty.

  Dále nepřehlédněte

  alpenvereinaktiv.com – interaktivní turistický portál
  Meteorologická služba Alpenvereinu“ – na internetu nebo ve formě osobní konzultace s meteorology nebo horskými průvodci je tu jen pro členy.

  Aktuality

  Z otevírací doby máme dobu zavírací

  13. 03. 2020
  V souvislosti s aktuální verzí opatření proti šíření koronaviru je naše prodejna Brno, Údolní 57 do...

  Švýcarsko výhodně

  27. 02. 2020
  Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada...

  Horké novinky ve světě kol a elektrokol

  26. 02. 2020
  Jaké novinky pro milovníky cyklistiky letos připravili výrobci kol a elektrokol? V následujícím...
  Nahoru