Alpenverein OEAV.CZ Itálie pravidla

S Alpenvereinem plníte nová pravidla italských sjezdovek

S novým rokem, konkrétně od 1. ledna, Itálie zavedla bezpečnostní pravidla pro návštěvníky lyžařských středisek. Patří mezi ně povinné nošení helmy pro nezletilé, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám a zákaz konzumace alkoholu před lyžováním.

Co se týče opatření proti šíření Covid-19, Itálie zpřísňuje a od 10. ledna mohou v ubytovacích zařízeních zůstat pouze naočkování nebo ti, co již Covid-19 prodělali. 

Pojištění odpovědnosti za škodu

První novinkou je povinné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Protože všichni členové Alpenvereinu jsou automaticky pojištěni(viz pojistné podmínky) až do výše 3 000 000 €, touto novinkou se nemusí znepokojovat.

Potvrzení o pojištění si můžete stáhnout ze stránky s pojistnými podmínkami (dole)

Alpenverein za 445 Kč na celý rok

Pro případné nové zájemce o členství/pojištění Alpenverein je důležité vědět, že v akci Sportbonus, kterou rakouská vláda prodloužila až do léta, stále platí 75% sleva na členské poplatky. To tedy znamená, že  Alpenverein na celý rok 2022 si mohou sjednat jen za 445 Kč včetně pojištění a dalších výhod!

Sjednat Alpenverein

Povinná helma do 18 let

Helma na lyžování, snowboarding, freestyle… z předešlé věkové hranice pro povinné nošení helmy –  14 let se nyní stává 18. Druhé zpřísnění, které již schválil parlament, Itálie vysvětluje jako záměr ochránit všechny nadšence zimních sportů

Zákaz lyžování pod vlivem alkoholu

Od nového roku je přísný zákaz vykonávat jakýkoliv zimní sport pod vlivem alkoholu či omamných látek. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná specifikace ohledně limitní hranice, lze předpokládat, že zákon je založen na ustanovení o silničním provozu, které v Itálii povoluje maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Aktuality

Výjimečně máme v pondělí zavřeno

30. 06. 2022
V pondělí 4. července 2022 má naše brněnská prodejna na Údolní 57 zavřeno. Stejně tak během...

Nové průvodce na cesty, mapy do hor a čtení o horách

27. 06. 2022
Aktualizovaná nabídka naší prodejny pro léto 2022.

Největší Výstava stanů v Evropě odstartovala

27. 06. 2022
Po loňském požáru opět 4camping.cz otevřel brány Výstavy stanů, která se letos symbolicky vrací ke...
Nahoru