Alpenverein OEAV.CZ Itálie pravidla

S Alpenvereinem plníte nová pravidla italských sjezdovek

S novým rokem, konkrétně od 1. ledna, Itálie zavedla bezpečnostní pravidla pro návštěvníky lyžařských středisek. Patří mezi ně povinné nošení helmy pro nezletilé, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám a zákaz konzumace alkoholu před lyžováním.

Co se týče opatření proti šíření Covid-19, Itálie zpřísňuje a od 10. ledna mohou v ubytovacích zařízeních zůstat pouze naočkování nebo ti, co již Covid-19 prodělali. 

Pojištění odpovědnosti za škodu

První novinkou je povinné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Protože všichni členové Alpenvereinu jsou automaticky pojištěni (viz pojistné podmínky) až do výše 3 000 000 €, touto novinkou se nemusí znepokojovat.

Alpenverein za 445 Kč na celý rok

Pro případné nové zájemce o členství/pojištění Alpenverein je důležité vědět, že v akci Sportbonus, kterou rakouská vláda prodloužila až do léta, stále platí 75% sleva na členské poplatky. To tedy znamená, že  Alpenverein na celý rok 2022 si mohou sjednat jen za 445 Kč včetně pojištění a dalších výhod!

Sjednat Alpenverein

Povinná helma do 18 let

Helma na lyžování, snowboarding, freestyle… z předešlé věkové hranice pro povinné nošení helmy –  14 let se nyní stává 18. Druhé zpřísnění, které již schválil parlament, Itálie vysvětluje jako záměr ochránit všechny nadšence zimních sportů

Zákaz lyžování pod vlivem alkoholu

Od nového roku je přísný zákaz vykonávat jakýkoliv zimní sport pod vlivem alkoholu či omamných látek. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná specifikace ohledně limitní hranice, lze předpokládat, že zákon je založen na ustanovení o silničním provozu, které v Itálii povoluje maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Aktuality

Vychází magazín Bergauf 01.2022

11. 01. 2022
Bergauf je členským časopisem rakouského Alpenvereinu (vychází pouze v němčině). V rámci Rakouska...

75 % sleva pro nové členy

03. 01. 2022
Alpenverein jen za 445 Kč včetně pojištění a dalších výhod. Akce prodloužena do 31.8.2022

Vánoční provozní doba

27. 12. 2021
Naše kontaktní místo Alpenvereinu, prodejna a outdoorová půjčovna na Údolní 57 bude mít v průběhu...
Nahoru