Alpenverein OEAV.CZ Itálie pravidla

S Alpenvereinem plníte pravidla italských sjezdovek

S příchodem roku 2022 Itálie zavedla bezpečnostní pravidla pro návštěvníky lyžařských středisek. Patří mezi ně povinné nošení helmy pro nezletilé, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám a zákaz konzumace alkoholu před lyžováním.

Pojištění odpovědnosti za škodu

První novinkou je povinné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Protože všichni členové Alpenvereinu jsou automaticky pojištěni(viz pojistné podmínky) až do výše 3 000 000 €, touto novinkou se nemusí znepokojovat.

Potvrzení o pojištění si můžete stáhnout ze stránky s pojistnými podmínkami (dole)

Povinná helma do 18 let

Helma na lyžování, snowboarding, freestyle… z předešlé věkové hranice pro povinné nošení helmy –  14 let se nyní stává 18. Druhé zpřísnění, které již schválil parlament, Itálie vysvětluje jako záměr ochránit všechny nadšence zimních sportů

Zákaz lyžování pod vlivem alkoholu

Od nového roku je přísný zákaz vykonávat jakýkoliv zimní sport pod vlivem alkoholu či omamných látek. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná specifikace ohledně limitní hranice, lze předpokládat, že zákon je založen na ustanovení o silničním provozu, které v Itálii povoluje maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění