Alpenverein OEAV.CZ Montana

Uteklo z redakce Montany

Ten drobný chlapík v zelené košili a pantoflích byl k nezastavení. Pořád jen povídal a povídal. Pět hodin v kuse! A to ho varovali, že nejspíš nebude moc výřečný. Jemný písek pod skalními věžemi se nahříval z paprsků zářijového slunce a když se dvě dlaně setkaly na rozloučenou, odcházel autor se spoustou myšlenek, o nichž se domníval, že není dobré nechat si je pouze pro sebe. Tak vznikl do připravované Montany rozhovor s člověkem, o jehož cestách se tvrdí, že jsou psychicky náročné a jiní o nich mluví dokonce jako o vraždách. Ale stránky, které již brzy naplní jeho slova, odhalí, že to je všechno úplně jinak.

Alpenverein OEAV.CZ Montana

Už putuje do tiskárny

Redakce Montany dokázala do letošního druhého čísla sehnat opravdu exkluzivní materiály. Jen považte:

  • Příběh Bena Moona – lezce, který stál u počátků sportovního lezení, jak ho dnes známe. Před ním cesty vynýtované po dvou metrech téměř neexistovaly. Rozhodně ne v Británii.
  • Portrét Théo Blasse – jedenáctiletého mladíka, který nedávno přelezl své druhé 8c a je vycházející hvězdou světové lezecké scény.
  • Rozhovor s Vladimírem Sochorem – o tom, proč je důležitější čekat, až člověk do cesty dospěje, než skálu znesvětit dalším kruhem navíc.
  • Hory, nebo rodina? – opravdu si musí horolezci vybrat? Nebo to jde dohromady?
  • Lapeni Sněžným leopardem – do jakých výzev se může správný Sněžný leopard zakousnout na všech pěti sedmitisícovkách bývalého SSSR?

A pak je tu ještě Pepe Piechowicz, který pokračuje ve svých netradičních fotoportrétech. Jakou osobnost lezeckého světa si vybral tentokrát? To se dozvíš, když si ještě teď vyřídíš předplatné, nebo si počkáš, až bude letošní druhá Montana k dostání. Vyjde 9. dubna.

Nové číslo i předplatné si objednej online na www.montana.cz.

Alpenverein OEAV.CZ

Zvýhodněné předplatné

Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV.CZ si mohou časopis Montana objednat za zvýhodněnou cenu 420 Kč (6 čísel/rok, běžná cena 490 Kč). Po odeslání objednávkového formuláře vám na uvedený e-mail dorazí pokyny k úhradě předplatného. Časopis vám po té začne chodit na korespondenční adresu od nejbližíšího čísla. Nabídka platí pro doručování v rámci ČR.

Objednávka zasílání pro členy OEAV.CZ

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Aktuality

Fotosoutěž 2021 výsledky

17. 09. 2021
Do 31. srpna 2021 probíhal na stránkách OEAV.CZ další ročník velké fotosoutěže s podtitulem LIDÉ –...

75 % sleva pro nové členy

02. 09. 2021
Až 16 měsíců členství za 445 Kč včetně pojištění a dalších výhod!  

Montana 194: Má to Skalák spočítané?

06. 08. 2021
Kdyby člověk lezl pravidelně jednu a tu samou cestu a dělal si na skálu značky, kam ze stupů...
Nahoru