Alpenverein

Horské chaty

Tyto stránky jsou pro vás přesně ta správná adresa!

Ve vyhledávači chat si můžete vyhledat tu správnou chatu nebo smluvní zařízení a hned kliknout na stránku s kontaktními údaji zvoleného ubytování.
Všechny potřebné podrobnosti - jako dostupnost, ceny atd. - získáte u provozovatelů chat, resp. u chat pro vlastní zaopatření u sekcí, které chaty vlastní.

Anebo - jaké by bylo strávit aktivní dovolenou v jedné z překrásných horolezeckých vesniček? A co třeba takový kulinářský výlet "Tak chutnají hory" do našich chat?

Rozhodnutí je na Vás - hodně štěstí při prohledávání našich webových stránek a při plánování Vašich zážitků!

Vyhledávač chat Alpenvereinu

Alpenverein OEAV.CZ

Členové mají ubytování na horských chatách levněji

Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí obykle 50 %, nejméně 10 €.
Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty. Slevy existují i u více než 70 soukromých chat a ubytoven.

Další atraktivní výhody pro členy Alpenvereinu

Alpenverein OEAV.CZ

Zdarma klíč od winterraumu

Winterraum je veřejně přístupná část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování. Je součástí velké části chat Alpenvereinu.

Některé winterraumy jsou během zimního období otevřeny trvale, pro vstup do ostatních potřebujete univerzální klíč. Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV.CZ si mohou klíč zdarma zapůjčit na vybraných kontaktních místech v ČR i na Slovensku.

Přehled kontaktních míst

Aktuální pravidla pro ubytování a pobyt na chatách rakouského Alpenvereinu

Alpenverein OEAV.CZ horská chata

Jaký je život na horské chatě

Co musí umět dobrý správce chaty? Odkud vlastně pochází elektřina? A proč jsou tam vždycky tak dobré sýrové knedlíky?

Podobné otázky vás jistě nejednou při alpských túrách napadly. Zajímalo by vás, jak získat brigádu na chatě nebo se dokonce stát chatařem-správcem chaty, a co taková práce s sebou přináší? Přečtěte si o historii budování chat a v závěru článku najdete řadu užitečných odkazů do stránek rakouského Alpenvereinu (pochopitelně v německém jazyce).

Celý článek

Nahoru