Alpenverein OEAV.CZ Kitzklettersteig

Kitzklettersteig (C/D)

Seriál: Na ferraty se Sígou

Oklasifikování cesty je mimořádně přísné. Cesta je sportovního vytrvalostního charakteru a vhodná pouze pro připravené lezce. Ti opravnu mimořádně zdatní si zde mohou vyzkoušet variantu za E/F. U vchodu si lze půjčit ferratové vybavení a nebo pouze přilbu:, která vás ochrání před úrazem hlavy v nízkých průrazech ve skalách.

Text a foto: Zikmund "Síga" Schwarzkopf | Highpoint

Alpenverein OEAV.CZ Kitzklettersteig

Nástup:

Z parkoviště, které se nachází bezprostředně u vchodu do soutěsky projdeme po zaplacení skrze turnikety do uzavřeného prostoru areálu. Pokračujeme po bezpečném chodníku se zábradlím kolem vysokého vodopádu vzhůru vystavěnou stezkou až k ukazateli klettersteig. Zde doprava vzhůru podél úpatí cesty Klammfloch za B/C k nástupu.

Popis výstupu:

 

Ihned zpočátku nám nezbývá, než se rozhýbat v dlouhém a poctivém déčku s absencí míst k odpočinku. Horní polovina spodní části je pak za poctivé CD. Výlez ze spodní části je za krátké C, které nás dovede k lanovému mostu přes roklinku. Přechod je za A/B. Po překonání mostu se ocitáme na široké římse. Odtud buďto doleva průrazem ve skále do varianty za E/F, nebo jako v našem případě doprava po římse za A k místu, kde cesta pokračuje vzhůru. V tomto místě je také možnost úniku ze stěny. Ze římsy namáhavě a exponovaně za D později za C/D až ke krátkému úseku za C. Poté opět řádně přituhne za C/D až do vhloubení, které opouštíme v místě kde se setkáváme s variantou E/F velmi obtížně a exponovaně za D až k výlezu k Flying Fox. Po absolvování Flyingfoxu následuje snadný traverz maximálně za C až k sestupu na chodník. Ten je zpočátku za C/D později za C a závěr za B/C.

Alpenverein OEAV.CZ Kitzklettersteig

Shrnutí:

  • Oblast: Rakousko, Goldberggruppe okres Zell am See
  • Odtížnost: D ( velmi težké ), var. E/F
  • Převýšení: 180 m
  • Čas výstupu: 120 min
  • Nástup: 20 min
  • Sestup: 30 min
  • GPS parkoviště: 47.28937N, 12.97595E
  • Datum výstupu: 6/2022

Článek a video připravil zakladatel značky High Point Zikmund Schwarzkopf alias Síga pro web www.highpoint.cz - Vybavte se na ferraty s HIGH POINT.

Související článek
Horské sporty

Klamml Klettersteig

Zajištěná cesta Klamml Klettersteig se nachází v atraktivní oblasti malého, ale divokého pohoří...

Pro vaše cesty za dobrodružstvím
 alpenverein, oeav, highpoint, logo
Highpoint

Jsme výrobce outdoorového oblečení. Jsme česká firma. Jsme milovníci hor. Jsme tady proto, aby tys mohl být venku a užil si to naplno.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat