Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein

Schladming-Dachstein

Kolébka klettersteigů
  • 26 zajištěných cest pro malé i velké, z toho 22 v Ramsau am Dachstein
  • 3 juniorské ferraty a 1 dětská v lezeckém centru Kali
  • 175 let historie zajištěných cest s nejvyšším převýšením v Rakousku: 1 200 vertikálních metrů na Hohe Dachstein
  • Nejdelší via-ferrata Johann s 800 metry převýšení
  • 6 lezeckých sektorů pro začátečníky i profesionály
  • Přibližně 292 skalních lezeckých cest
  • Kurzy pro začátečníky
Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein

Převislé skály, impozantní strmé stěny a úchvatné výhledy

Ramsau am Dachstein v regionu Schladming-Dachstein je rakouskou ferratovou oblastí číslo 1. Slunná ramsauská plošina se rozprostírá v nadmořské výšce 1 000 – 3 000 metrů pod kulisou majestátních jižních stěn Dachsteinu. Toto populární pohoří se postupně stalo vysokohorským rájem pro výletníky, vysokohorské turisty i horolezce, v němž najdeme všechny varianty túr a výstupu na škále obtížnosti od „snadné“ po „extrémně obtížné“. 

Dlouhou tradici zde mají via-ferraty, německy klettersteigy. Nejstarší zajištěná cesta ve východních Alpách známá jako „Randkluft“, vede přímo na vrchol Hohe Dachstein. Spolu s ferratami „Anna“ a „Johann“ tvoří túru s převýšením 1 200 metrů, což z ní činí jednu z nejdelších a nejnáročnějších tras v Alpách.

Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein

26 via ferrat pro malé i velké – včetně „certifikátu“ na ferraty

Díky nádherným ferratám všech úrovní obtížnosti zde tluče srdce každého horolezce rychleji. Tři z nich –„Hias“, „Rosina“ a „Siega“, se nacházejí úplně na dosah v idylické soutěsce Silberkarklamm. Pestrou nabídku doplňuje ferrata „Franzi“ na Reiteralm, jediná ferrata ve Schladmingských Taurách a lezecké centrum Stoderzinken.

Skutečné eldorádo pro malé i velké najdeme v lezeckém centru Kali nacházející se v Ramsau Sattelberg. Především děti a dorost zde dostávají ideální příležitost vstoupit do světa lezení. Zdolávání vrcholů ale není jedinou zdejší zábavou. O to se postará atraktivní zip-line Létající liška.

Úplní začátečníci mají skvělou příležitost absolvovat kurz „Gipfelstürmer“ (Dobyvatel vrcholů) pod vedením certifikovaného horského vůdce z Ramsau am Dachstein. Účastníci získají praktické informace týkající se správného vybavení, bezpečnosti a plánování výstupů na zajištěných cestách. Neméně užitečné jsou znalosti a „tajné tipy“ optimální lezecké techniky a taktiky. Dozví se také, proč je tak důležité kontrolovat předpověď počasí nejen před plánovaným výstupem, ale také aktuální situaci během vlastní túry.

„Pohybovat se bezpečně a užívat si v horách každý moment“. Tak zní místní motto.

Šest lezeckých oblastí pro začátečníky i profesionály

Celkem 292 cest ve stupni obtížnosti III - X tvoří lezeckou nabídku regionu Schladming-Dachstein. Nejvýchodnější a současně největší je se 184 cestami oblast Burgstall v Untergrimmingu poblíž Pürggu. Snadným přístupem a vynikající skálou se vyznačuje oblast Forstau úplně na západě regionu. 

Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein

Kulinářské požitky pod Dachsteinem

Oblast Schladming-Dachstein je vyhlášená nejen sportovním a volnočasovým potenciálem, ale také svou kuchyní. Přes 90 podniků podává celé léto regionální lahůdky a speciality, jako je pikantní Ennstaler Steirerkas, který si můžete vychutnat nejen na typických „Kasnocken“ ale také na černém chlebu se spoustou másla.

Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein

Alpská kuchyně od Richarda Raucha

Zažijte dovolenou s kulinářskými lahůdkami. I v této sezóně si můžete pochutnat na prvotřídní kuchyni vysoko v horách. Provozovatelé celkem 14 chat připravili ve spolupráci se štýrským šéfkuchařem Richardem Rauchem speciální nabídku pokrmů, při jejichž přípravě šéfkuchař celebrit pracuje výhradně
s regionálními produkty, částečně z vlastní farmy. 

Aktuální informace o chatách a menu najdete na www.schladming-dachstein.at/almkulinarik

Můžete si tedy být jisti, že domů nepojedete s prázdným žaludkem. A ani s prázdnými kapsami, protože na farmářských trzích a v luxusních obchodech lze nejen ochutnat, ale také zakoupit řadu lahůdek.

Objevujte Schladming-Dachstein
Alpenverein OEAV.CZ Schladming-Dachstein
Schladming-Dachstein

Tourismusmarketing GmbH
Ramsauerstraße 756, 8970 Schladming
+43 (0)3687/23310
info@schladming-dachstein.at

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kolo vs. auto. Toto je 8 nejrizikovějších situací na silnici

30. 08. 2021
V ideálním světe si řidič s cyklistou vymění úsměvy a kývnutím hlavy si poděkují za dání přednosti...

Projděte si nový Ortler High Mountain trail

23. 08. 2021
Nejvyšší jihotyrolský štít Ortler (3 905 m) má i pro našince zcela výjimečný zvuk. Vždyť ještě před...

Vídeňské Alpy a slavná letoviska na úpatí pohoří Rax

23. 08. 2021
Oblast kolem nádherného pohoří Rax zažívá renesanci. Dny slavného letoviska se vracejí a nechávají...
Nahoru