Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Ty nejkrásnější rakouské hřebenovky

Den za dnem putovat od jedné horské chaty ke druhé a užívat si pocit svobody vysoko nad údolím – turistika po rakouských hřebenových stezkách člověka prostě dělá šťastným.

Hřebenovka Karwendel-Höhenwanderweg v Tyrolsku

Karwendel je horský masiv plný kontrastů. Putujete zde podél alpských luk, rašelinišť, horských potoků, skalních stěn, roklí a soutěsek. Jižní částí pohoří Karwendel vede stezka Karwendel Höhenweg. Proměny perspektivy mezi divokou přírodou pohoří Karwendel a čilým životem v údolí řeky Inn jsou impozantní.

Z náhorní plošiny Seefelder Plateau se vydáte lesem a přes alpské pastviny vystoupáte vysoko do hor. Na strmých lučních svazích horského hřebene žije mnoho zvířat, například kamzíci a kozorožci. Při dobré viditelnosti můžete s dalekohledem spatřit i orly skalní, kteří majestátně plachtí nad vrcholky, nebo objevit chráněné místní druhy orchidejí, jako je vstavač osmahlý nebo okrotice červená.

Doporučujeme zejména konec léta, který se vyznačuje stabilním počasím. Pět horských chat Alpského svazu (Alpenverein) nabízí kromě ubytování také bohaté pohoštění a možnost sdílení dojmů s podobně smýšlejícími turisty před tím, než se další den opět vydáte na cestu.

Další informace

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Hřebenovka Stubaier Höhenwanderweg v Tyrolsku

Kdo se vydá na náročnou hřebenovku Stubaier Höhenweg kolem údolí Stubaital, bude odměněn krajinou, která je prostě úchvatná.

Zahrnuje výhled na Zuckerhütl, nejvyšší vrchol Stubaiských Alp. Jezírko „Blaue Lacke“ na stezce Wilde-Wasser-Weg voda z ledovce zbarvila do tyrkysové barvy. Mírné horské louky se zurčícími potůčky, kamenná pole s klidnými horskými jezery a výhled na ledovcové jazyky. Vítejte v ráji!

A pokud máte chuť absolvovat pouze některou z etap dálkové turistické trasy Stubaier Höhenweg, můžete se do údolí vrátit z kterékoli z osmi chat a veřejná doprava Vás pohodlně přepraví do výchozích bodů Neder nebo Fulpmes.

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Vorarlbersko: Der Grüne Ring

Při výpravách kolem oblasti Lech-Zürs, přes horské hřebeny a kolem vodopádů, objevují turisté na pozoruhodných místech bájné bytosti a skryté krásy.

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Korutany a Východní Tyrolsko: Karnischer Höhenweg

Na pravděpodobně nejkrásnější etapě, kterou je „Friedensweg“ neboli stezka míru, se turistům odhalují pozůstatky první světové války, jako jsou zákopy a zbytky bunkrů. Trasa apeluje na dobré soužití regionů.

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Korutany: Millstätter-See-Höhensteig

Cesta vede do říše „kamene lásky“, granátu, přes Millstätter Alpe. Pohled na jezero přes „granátovou bránu“ je balzámem na duši.

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Salcbursko: Salzburger Almenweg

Turisté se pohybují v nadmořské výšce pod hranicí lesa. Stezku lemuje 120 horských chat. Stačí sledovat modrý symbol hořce!

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Štýrsko: Schladminger-Tauern-Höhenweg

Vrcholem této túry je přechod „Klafferkessel“, vysokohorské náhorní plošiny s mnoha jezery a jezírky. Zhluboka dýchejte a kochejte se!

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Horní Rakousko: Kalkalpenweg

Na trase Kalkalpenweg, která vede soutěskou Dr.-Vogelgesang-Klamm, si můžete vychutnat rozmanité přírodní scenérie. Nastražte uši a zaposlouchejte se do zpěvu 80 druhů ptáků!

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Dolní Rakousko: Schneeberg-Wanderweg

Na okruhu se turisté seznámí se zubačkou a spojením Schneebergu s vodou. Hora je významným zdrojem vysokohorské pramenité vody pro město Vídeň. Na vrchol hory Vás vyveze zubačka Schneebergbahn.

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Tyrolsko: Berliner Höhenweg

Trasa Berliner Höhenweg vede srdcem vysokohorského přírodního parku Zillertalské Alpy. Horalové se mohou těšit na úchvatné scenérie ledovcového horského světa a čeká je spousta nádherných výhledů na přírodní krásy této alpské krajiny.

Zjistit víc

Alpenverein OEAV.CZ rakouske hrebenovky

Související článek
Cestování

Venediger Höhenweg

Se svými sedmi etapami, úchvatnými výhledy a horskými chatami je Venediger Höhenweg jednou z...

CESTOVNÍ KANCELÁŘ PRO CESTY DO RAKOUSKA
alpenverein kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si rakouských Alp užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Dovolená v Rakousku
Alpenverein OEAV.CZ
Turistika a Alpy

Horské hřebeny, sytě zelené lesy a jezera s průzračně čistou vodou najdete v Rakousku blízko sebe, tak byste vše mohli projít pohodlně pěšky.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat