Alpenverein OEAV.CZ Švycarsko - Pilatus

Zážitkový výstup na horu Pilatus

Dračí hora v srdci Švýcarska

Dračí hora Pilatus je dosažitelná během 40 minut panoramatickou lanovkou z městečka Kriens (10 minut od Lucernu) nebo během 30 minut za využití nejstrmější železnice na světě vedoucí z Alpnachstadu (20 minut od Lucernu). Tato ozubená dráha, stará již 130 let, je unikátní stavbou z dílny inženýra Lochera z Zürichu.

Pokud pojedete lanovku z Kriensu můžete na Fräkmüntegg přestoupit na novou lanovku Dragon Ride s kapacitou až 55 osob. Na přestupní stanici Fräkmüntegg si také můžete vychutnat řadu nových a lákavých atrakcí!

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

Dragon Glider – Stačí vzlétnout a letět!

Roztáhněte ruce a zažijte plynulý let s Dragon Glider z Fräkmüntegg. Po dobu letu na vás budou dohlížet dva draci umístění na sedm metrů vysokých platformách! Posaďte se, zavěste se a už jen “klouzejte” – let začíná vysoko nad lesem, ale brzy vás svede níže, kde budou pro vás špičky stromů téměř na dotek a na konci vás čeká nezapomenutelná otočka. Spatříte svět shora a vychutnáte si změnu perspektivy v pohodlí vašeho sedáku.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

Nebojte se rychlosti, integrovaná brzda je zárukou, že nepoletíte rychleji než 12 km/h. Na dráze Dragon Glider jste navíc výborně jištěni. Než se pustíte na 500 metrů dlouhý let, tak se o vaši bezpečnost postará zkušený odborník. Zkontroluje polohu vašeho sedadla a zavěsí vás. A vy? Jednoduše klouzáte nad stromy a vychutnáte si bezstarostný let.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

Vzhůru na stromy

Cestou Tree Top Path (V korunách stromů) objevíte úžasnou přírodu. Cesta je bezpečně chráněna sítěmi, lezete ze stromu na strom a užíváte si vzdušné cesty na jejíž koncích vás čeká útulné “hnízdečko”.

V šesti ze třinácti “hnízd”, které na vaší cestě v korunách stromů objevíte, se seznámíte s lesem a jeho obyvateli. Dozvíte se například o životě jelena evropského a způsobech přežití lišejníků na hoře Pilatus. Zajímá vás, co se to plazí a poletuje v podrostu tamějších lesů? Vše se dozvíte na Tree Top Path.

Největší lanový park centrálního Švýcarska je další ze zdejších aktrakcí, o nichž jsme již psali. 

 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

Stezka vede přes třináct platforem spojených úzkými dřevěnými lávkami, které jsou dobře zajištěné sítěmi. Není problém si chůzi v korunách stromů zkrátit na jedenáct anebo jen osm platforem. Stezka nabízí hravou a snadnou příležitost učit se.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

Dragon Alp

Dračí hora poskytuje také ideální místo na letní grilování. Pro návštěvníky je zde připraven speciální barbecue prostor, kde může celá rodina zažít výbornou zábavu u společné přípravy jídel.

2 132 možností nad mořem

Samotný vrchol Pilatus je oblíbeným cílem s fantastickými výhledy na Luzern, jezero Čtyř kantonů a hřebeny Alp.

Přečtěte si více

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko - Pilatus

PILATUS-BAHNEN AG

Montag bis Freitag, 08.00 – 12.00 Uhr | 13.30 – 17.30 Uhr
Samstag, Sonn- & Feiertage, 08.00 – 14.00 Uhr
Adresse: Schlossweg 1, 6010 Kriens

Tel  +41 41 329 11 11
info@pilatus.ch

www.pilatus.ch

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...

Jak jsme prošli nový Ortler High Mountain Trail

08. 06. 2022
Okruh národním parkem Stelvio v Jižním Tyrolsku je jednou z nejnáročnějších vysokohorských tras v ...

Bezpečná horská turistika

07. 06. 2022
Jednoduchá pravidla bezpečné horské turistiky v novém videoseriálu Alpenvereinu.
Nahoru