Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Rhétská dráha

Zažijte cestu od ledovců až k palmám

Pro fanoušky železnic z celého světa čeká na Rhétské dráze úžasný zážitek. Její pasažéři se ocitnou daleko od shonu městského života, uprostřed divoké alpské krajiny a objeví krásy, které je na této cestě čekají - zářivé ledovce, strmé skalnaté rokle a odvážné stavby, vybudované neohroženými průkopníky železnice. To vše čeká pasažéry Bernina Express na linkách Albula a Bernina.

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Z pohodlí panoramatického vagónu si cestující užijí unikátní zážitek spadající do světového dědictví UNESCO.  V roce 2008 bylo toto více než 100 let staré a 122 kilometrů dlouhé tranzitní spojení z Thusis do Tirana přidáno na seznam světového dědictví.

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Cesta trvá kolem čtyř hodin a je tvořena četným stoupáním a klesáním, cestující se během cesty ocitnou v různých geografických a klimatických oblastech. K vidění je toho po cestě opravdu hodně, ostatně kde jinde zažije cestovatel tolik aspektů švýcarského života jako je jazyk, kultura a krásná příroda během tak krátké cesty?

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Bernina Express vede ze švýcarského Churu do italského Tirana. Mimo tuto trasu je možné využít i nových tras vedoucích z Landquart, Davosu a Svatého Mořice. Zažijte tunely, které zanechávají vaše smysly poněkud zmatené, když jimi projedete, viadukty v údolí Albula a Valposchiavo a impozantní ledovce, které obklopují průsmyk Bernina. 

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Jděte výš a blíž k věčnému sněhu a ledu na palubě nové Berniny Diavolezza Express. Speciální nabídka Landquartu nebo Davosu umožňuje cestujícím objevovat vzdušné výšiny hory Diavolezza ve výšce 2978 metrů nad mořem. S ďábelsky úžasnými výhledy! Aby bylo postaráno nejen o vizuální zážitek, ale přišly si na své i vaše chuťové pohárky, mají vlaky minibar, který nabízí lehké občerstvení vycházející z regionální kuchyně. Případně můžete ochutnat lokální speciality v některé z restaurací v Poschiavu anebo v Tiranu.

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Cestu zpět je možné absolvovat stejnou cestou s Bernina Expressem anebo zvolit trasu procházející malebným Veltlinem přes Lugano. Zbytek cesty je pak možné absolvovat rychlostním vlakem přes nový tunel Gotthard Basis.

Alpenverein OEAV.CZ Rhétská dráha Švýcarsko

Kontakt

Rhätische Bahn AG 
Bahnhofstrasse 25
CH - 7001 Chur 
Tel +41 81 288 65 65

Webové stránky Rhétských drah

Přečtěte si i starší související články:

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kampaň „Čisté hory“

10. 08. 2022
Kampaň "Čisté hory" probíhá v Alpenvereinu od roku 1970. Značení v terénu je obecně známé z...

Turistika s dětmi v Salcburském Saalachtalu

01. 08. 2022
Na západě Rakouska se nachází rodinný region Salcburský Saalachtal s obcemi Lofer, Unken, St....

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...
Nahoru