obchod Alpenverein OEAV.CZ
Michael Pokorný

Nové průvodce na cesty, mapy do hor a čtení o horách

obchod Alpenverein OEAV.CZ

Aktualizovaná nabídka naší prodejny pro léto 2022.

100 Top Cyklotúr v Alpách

100 Top Cyklotúr v Alpách

V knize najdete výběr nejoblíbenějších MTB tras, vedle stovky základních ještě mnohé další zajímavé možnosti a varianty. Túry jsou rozděleny geograficky na severní a jižní část Východních Alp a Západní Alpy. U každé túry je podrobný popis, mapa, výškový profil, itinerář, souhrnné kompaktní informace a data GPS. Skvělá inspirace a důležitá fakta pro každého, kdo chce poznávat nejkrásnější místa Alp ze sedla horského kola. Stačí si vybrat, prostudovat, stáhnout a vyrazit. 

Cena: 410 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 299 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu
 

Dolomity - čas vyrazit

Dolomity - čas vyrazit

Průvodce nabízí 40 opravdu výjimečně krásných túr, které vás zavedou na skalnaté vrcholy a k vysokohorským jezerům, k horským chatám a salaším a na další zajímavá místa v Dolomitech. Túry jsou rozděleny do tří odstupňovaných kategorií. Podle vlastní fyzické zdatnosti si můžete zvolit trasu vysoké obtížnosti, nebo naopak trasu zcela nenáročnou, vhodnou i pro rodiny s dětmi. Ke každé z nich jsou připojeny mapka, podrobný popis, důležité informace i upozornění na zajímavosti, vyhlídky, možnosti ubytování a občerstvení. V průvodci na vás čekají také moc hezké fotografie a skládací mapa pro snazší orientaci v měřítku 1:100 000.

Cena: 269 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 195 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

 

Dolomity - nejkrásnější ferraty

Dolomity - nejkrásnější ferraty

Majestátní Dolomity, ráj turistů a horolezců, jsou ve světě jedinečným přírodním útvarem. Nesmírná krása tohoto pohoří, jeho obrovitost a dějiny vzbuzují čím dál větší zájem o překrásný a nepříliš vzdálený kout na severovýchodě Itálie.V knize najdete výběr nejkrásnějších ferrat, které jsou doplněny nejen názornými nákresy, přehlednými mapami a podrobnými informacemi, ale i skvostnými fotografiemi.

Cena: 310 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 229 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

Velké skialpinistické túry Východních Alp

Velké skialpinistické túry Východních Alp

60 klasických túr v oblasti mezi Rätikonem, Dachsteinem a Dolomity – a každá může být splněným snem zkušeného skialpinisty. Působivě vedené výstupy v zimních a jarních sněhových podmínkách a navíc atraktivní sjezdy pro skutečné labužníky. Populární vrcholy i méně známé vysokohorské lokality, kde se pojí velkolepost přírody s nabídkou hodnotných sportovních zážitků. Ke všem túrám zdarma ke stažení GPS – tracky. Podrobné popisy všech túr, mapky v měřítku 1:50 000, situační fotografie se zákresy tras,

Cena: 405 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 290 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

Vojenské stezky v Dolomitech

Vojenské stezky v Dolomitech

Dolomity se v letech 1915-1917 staly dějištěm tragických válečných událostí. Touto jedinečnou přírodní kulisou probíhala jihotyrolská fronta 1. světové války, na níž padly statisíce vojáků rakouské a italské armády. Dodnes tu v terénu narážíme na četné stopy bojů, staré vojenské stezky a bývalé válečné pozice. Autor knihy představuje celkem 30 mimořádně atraktivních túr, které vedou těmi nejzajímavějšími frontovými lokalitami – od Sextenských Dolomit přes Marmoladu až po náhorní plošinu Lavarone a masiv Pasubio.Podrobné popisy tras doplněné mapkami a množstvím fotografií, zasvěcený pohled na historické a geopolitické souvislosti, praktické rady a informace včetně tipů na vybavení a zajištění bezpečnosti.

Cena: 269 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 195 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

Vysokohorské túry Východní Alpy

Vysokohorské túry Východní Alpy

Aktuální průvodce velkými vrcholy Východních Alp je knihou nejen na čtení, ale i na snění. Jeho stránky vypovídají o aktuální podobě neustále se měnícího horského světa a současně napovídají, že tento svět slibuje mnoho velkolepých příležitostí i do budoucna.

  • U každé túry fotografie nástupu s grafickým vyznačením cesty
  • Mapy v měřítku 1:50 000 u všech tras
  • Klasifikace obtížnosti podle pravidel UIAA
  • Podrobné, vysoce aktuální a ověřené popisy tras
  • Nepostradatelná publikace jak pro ambiciózní začátečníky, tak pro vášnivé vysokohorské alpinisty se zkušenostmi z ledového i skalního lezení.

Cena: 405 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 290 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

Vysokohorské túry Západní Alpy

Vysokohorské túry Západní Alpy

Aktuální průvodce pro oblast švýcarských Západních Alp nejen podrobně popisuje výstupy na vrcholy velehor, ale současně je také atraktivní publikací, nad kterou je možné i doma snít o jejich dechberoucí kráse. Bohatý zdroj užitečných informací jak pro začátečníky, tak pro zkušené vysokohorské turisty a horolezce, kteří už mají něco za sebou.
V knížce najdete:

  • Podrobné aktuální popisy všech túr
  • Barevné ilustrativní fotografie
  • Situační snímky se zákresem tras
  • Orientační mapky v měřítku 1 : 50 000
  • Klasifikace obtížnosti podle směrnic UIAA

Cena: 405 Kč / cena pro členy OEAV.CZ: 290 Kč

Objednávky a kompletní nabídka obchodu

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění